Co se děje, Hlavní články, Přestupy a spekulace

Chystá se výměna mezi Soxs? Žhavá linka Boston – Chicago!

Chicago White Sox zahájili obrovskou přestavbu mužstva, která směřuje k vybudování týmu šampionů s výhledem někam k roku 2020. Jenom během posledních 12 měsíců opustilo řady White Sox několik těžkých vah.

Nadhazovač Chris Sale zamířil před rokem do Bostonu, kde prožil fantastickou sezonu, která mu málem vynesla zisk Cy Young Award pro nejlepšího nadhazovače. White Sox získali na oplátku infieldera Yoana Moncadu, který se v závěru sezony pěkně osmělil a připsal si 8HR a 22RBI. Spolu s ním do South Side přišel nadhazovač Michael Kopech, třiatřicítka draftu 2014. Ten absolvoval parádní sezonu na farmě v  Birminghamu (AA), když ve 25 zápasech zapsal ERA 2.88.

Dále se do Washingtonu poroučel vnější polař Adam Eaton, za kterého White Sox vyfasovali třiadvacetiletého praváka Lucase Giolita (16.v draftu 2012). Ten se během sezony představil 7x jako úvodní nadhazovač a zaznamenal parádní ERA 2.38 . K němu se do Chicaga pakoval i 23-letý pravák Reynaldo Lopez, který se jako startér představil 8x.

Čistka pokračovala v červenci, kdy řady Southsiders opustil elitní nadhazovač Jose Quintana, kterého se zmocnili konkurenční Cubs. Museli však na Guaranteed Rate Field poslat čtveřici mladíků.

V půli července pak došlo k brutálnímu obchodu mezi White Sox a Yankees. Do New Yorku uvolnilo Chicago Todda Fraziera, Tommyho KahnlaDavida Robertsona. V rámci této výměny přišel reliever Tyler Clippard, který se ale později odebral do Houstonu a White Sox mají stále právo výběru náhrady.

Na konci července se White Sox zbavili i Melkyho Cabrery, který zamířil do Kansasu za další dva mladíky. třešinkou na dortu byl pak odchod Miguela Gonzáleze do Texasu. Těžké pouštění žilou a absorbce mladé krve!

V Chicagu se tedy pustili na divokou jízdu a nezůstal zde prakticky kámen na kameni. Nyní se zdá, že Southside opustí další velké jméno – první metař Jose Abreu. Velice spolehlivý pálkař , který se stal v roce 2014 nováčkem roku v Americké lize. Během čtyř sezon v dresu White Sox odehrál 614 zápasů a zaznamenal 124 HR a 410 RBI.

Kam by mohl zamířit? Proslýchá se, že eminentní zájem mají Boston Red Sox, kteří velmi usilovně shánějí pálkaře do středu lineupu a prvního metaře v jedné osobě. Tento záměr Red Sox jednoznačně potvrdili před dvěma týdny na setkání generálních manažerů. Red Sox se zajímají rovněž o Carlose Santanu a Logana Morrisona, kteří se po uplynulé sezoně stali volnými hráči. Boston posílit jednoznačně potřebuje, neboť v Americké lize skončil letos na posledním místě v počtu homerunů (168).

zdroj: Oliver Macklin // MLB.com

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka