Boston, Krátce

Chris Sale je nemocný. Jeho rozjezd bude pomalejší

Chris Sale nebyl loni dominantní jako v sezoně 2018. Trápily ho problémy s paží a loktem. Nakonec se dobral jen ke 25 startům. To bylo nejméně od roku 2012, kdy se stal startérem. Úvod nového ročníku poznamená nemoc.

To naštěstí bude jen chvilková epizoda a bude mít vliv jen na úvod přípravného období. Snad. Důležitou informací je, že majitel ERA 4.40 z loňské sezony (suverénně nejhorší výsledek kariéry) hlásí, že problémy s rukou jsou pryč.

 

Chris Sale bude zcela klíčovým hráčem

Boston bude po odchodu Davida Price k Dodgers potřebovat dobré výkony od zbylých mužů. Leaderem celé skupiny by pochopitelně měl být Sale. I z toho důvodu ho klub nyní nebude zatěžovat a raději nechá nemoc odeznít i za cenu pozdějšího nástupu k tréninku.

Startéři Red Sox se loni pohybovali ve všemožných ukazatelích na konci druhé desítky pořadí klubů MLB. Tedy žádná sláva. A to na papíře vypadá jejich rotace ještě mnohem slabší. Jak jsem již v jednom z předchozích článků informoval, je docela možné, že se pokusí ještě jedno jméno přivést.

V tuto chvíli úvodní pětice vypadá takto: Chris Sale, Eduardo Rodriguez, Nathan Eovaldi, Martin Perez a prakticky nezkušený Matt Hall, kterého klub získal v lednu z Detroitu. Rychlý pohled na farmu mnoho důvodů k optimismu neskýtá. Parametry kvalitního ligového nadhazovače by mohl splňovat snad jen Mike Shawaryn, který ale loni při svých prvních pokusech v Major League totálně vyhořel.

 

Velmi slabý faremní systém

Pouze někam k polovině sezony se mohou upírat naděje u jiného nadhazovače. Tanner Houck byl draftován v prvním kole roku 2017 a v Minors prokazuje poměrně zajímavé výkony. Zatím však velmi bojuje s kontrolou nadhozu a musí tedy ještě dozrát.

I tady z toho krátkého pohledu vidíme, že faremní systém Red Sox je pořádně vybrakovaný. Klub se v posledních letech velmi soustředil na aktuální výsledky. Ano, vyplatilo se, byl tu zisk trofeje. Nyní se však zásoby kvalitních hráčů velmi ztenčily a to při nějakém zranění může být velký problém. Dokonce takový, že by mohl zruinovat celou sezonu a poslat Red Sox do zásadnější obměny. Důvod k obavám tu je.


Titulní foto:  twitter @BR_MLB

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka