Co den v MLB dal: Bude Cespedes fit? Brewers v nových dresech!

Přivítejme další večerní shrnutí událostí v MLB. Dnes nějak nemám inspiraci k tomu, abych vymyslel tenhle úvodník. No ne vždy se vám prostě může zadařit, že? Podívejme se tedy raději komu se dnes zadařilo nebo nezadařilo v MLB. Sám jsem napnutý, co dnes mezi zprávami bude, protože jsem opravdu moc času na sledování událostí během dne neměl. Jdeme na to.

 

Cespedes! Trénuje nebo ne? 

  • Hned do první dnešní zprávy se nám stejně jako včera zamontovali New York Mets. Právě před chvílí jsem dočetl jeden velký článek o jejich výhledu směrem k následující sezoně. Jako jeden z nejpalčivějších problémů je identifikována pozice ve středním poli. Mets neprodloužili kontrakt s Juanem Lagaresem a klasického středaře tedy nyní nemají. Ano, mohou samozřejmě situaci řešit z vlastních zdrojů zapojením na tuto pozici hned několika hráčů, ale také se budou určitě rozhlížet na trhu. Jako zajímavá volba by určitě působil Starling Marte z Pittsburghu. Pokusí se ho Mets získat? Do Pittsburghu by mohli odeslat Dominica Smithe, který měl letos dobrou sezonu, ale vzhledem k vzestupu dalších hráčů je nyní u Mets trochu navíc.

Existuje zde ale ještě jedna varianta, která se topí v otaznících. V kádru Mets totiž najdete i jméno Yoenis Cespedes a my jsme ho tu poměrně nedávno zmiňovali. Letos se do zápasu nedostal. Po operacích pat si ještě zlomil kotník a nikdo vlastně neví, jak na tom je. Dnes se na jeho sociálním účtu nicméně objevilo video, ve kterém byl Cespedes zachycen při lehčím tréninku s pálkou v ruce. Po chvíli však bylo opět staženo. A pak se zase objevilo. 🙂 Situace ve středním poli bude u Mets tedy opravdu zajímavá.

Komplikací jest, že Mets nemají příliš prostoru v platovém rozpočtu. Tedy za předpokladu, že majitelé nebudou chtít jít hodně přes obvyklou částku na platy. Plánované výdaje už nyní činí $182MM. Na konci letošní sezony to přitom bylo $136MM.

 

Strasburg má našlápnuto k podpisu

  • Od 8. prosince se bude v San Diegu konat letošní Winter Meetings. Každoroční setkání zástupců klubů a hráčských agentů. Tato schůzka většinou znamená skutečný start přestupů během Offseason. Novináři v USA mají ale nyní jeden čerstvý poznatek. Domnívají se, že k jednomu paktu dojde ještě před zimním setkáním. Stephen Strasburg je podle nich na nejlepší cestě se domluvit s Washingtonem na nové smlouvě a tedy pokračování kontraktu. K tomu by podle odhadů expertů mělo dojit ještě před 8. prosincem. Pokud ho tedy bude chtít podepsat někdo jiný, měl by honem rychle přispěchat s opravdu zajímavou nabídkou.

 

Gurriel vyměnil peníze za svobodu!

  •  Yuli Gurriel se dohodl s Houstonem na platu pro nadcházející sezonu. Nevyužije tak možnosti dát svůj případ k arbitráži a bude pobírat $8.3MM. V letošní výborné sezoně (35 HR a 104 RBI) si přitom přišel na $10.4MM. Proč ten pokles? Astros souhlasili s tím, že Gurriel bude moci po příští sezoně odejít na volný trh. Za běžných postupů by musel čekat až na konec ročníku 2022. Gurriel již nepatří mezi nejmladší. Letos mu bylo již 35 let.

 

Bleskové zprávy

  • Teď několik bleskovek. Steven Souza zmeškal celou letošní sezonu kvůli zranění kolene. Nyní začal s běháním naplno a existuje tedy dobrá šance, že by mohl být pro vnější pole Arizony připraven na jarní start ligy. ♣  Nico Hoerner (spojka, 22 let) se vzhledem ke zraněním v týmu Cubs dostal k tomu, že odehrál za hlavní tým závěr sezony. Vedení klubu ale zatím nemá jasno, zda hráče zařadí i na soupisku pro začátek příští sezony. ♣ Carter Kieboom (21 let) patří k největším talentům Washingtonu a letos v létě si odbyl debut v MLB. Nastupovat může na pozici spojky a druhé nebo třetí mety. Pokud z týmu zmizí Anthony Rendon, může být právě Kieboom jeho nástupcem. Do sestavy může proniknout ale i na druhou metu, odkud zmizí Howie Kendrick i Asdrubal Cabrera.

 

Brewers vzdávají hold tradicím Wisconsinu!

  • Jo a málem bych zapomněl. Milwaukee Brewers představili nové logo i uniformy. A mě se teda líbí moc. Co vám?

 

 


Titulní foto:  twitter  @NewsdaySports

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments