Červenka dostal šanci za Orioles! Teheran debutoval za Angels

Pondělí přineslo z našeho pohledu hodně zajímavý zápas. Na pozici designated hittera totiž dostal příležitost odehrát celý zápas za Baltimore Orioles náš Martin Červenka. Byla tu tak poměrně velká šance upoutat na sebe další pozornost.

Bohužel se vystoupení pálkařsky úplně nevyvedlo, když ani jedna ze tří účastí na pálce neskončila úspěchem. Dvakrát byl dokonce hlášen strikeout. Červenka nastoupil do zápasu z osmé pozice lineupu a poprvé se tak na pálku dostal až ve třetí směně. Proti němu ovšem stál opravdu velký kalibr. Zkušený Charlie Morton, který obstaral například poslední out Světové série 2017 a loni se v anketě o nejlepšího nadhazovače Americké ligy umístil třetí.

 

Červenka vs. Charlie Morton

Červenka se pokusil trefit, míč zasáhl, ale rána šla příliš k zemi a akci ukončil třetí metař Tampy Daniel Robertson, který Červenku outoval hodem na první metu. Červenka přišel na řadu opět v páté směně, kterou zahajoval. Tentokrát proti němu stál Oliver Drake. Ten loni za Tampu nastoupil v 50 zápasech a udržel si ERA 3.21. Martin byl tentokrát nemilosrdně strikeoutován.

 

 

Poslední šance přišla v sedmém inningu. Při dvou outech a za nerozhodného stavu byl Martinovým soupeřem Sam McWilliams. Tenhle 24letý mladík má zatím jen nepatrné zkušenosti z Triple-A. Byl tedy z trojice soupeřů papírově nejslabší. Ani tady se ovšem nezadařilo a byl opět hlášen strikeout.

 

Jaká je pozice Martina Červenky?

Uvidíme, jestli včerejší vystoupení něco může ovlivnit. Myslím si, že bylo bývalo mohlo jen v případě, že by Martin nějak nebývale zazářil. Jinak se situace na pozici catchera zdá být rozdána poměrně jasně. O hlavní herní čas v sezoně by se měli podělit Chance Sisco a Pedro Severino. Záložáka obstará asi Austin Wynns. Martin Červenka a zkušený Bryan Holaday by pak mohli být pozice čtyři a pět.

V kádru Orioles je ovšem ještě mladý super talent Adley Rutschman, který sice bude hrát na farmě, ale výhledově se bude sunout směr hlavní tým. Pro Martina je tak šance na MLB podle mě malá a přijít může jen v případě nějaké vážnější série zranění hráčů základní sestavy.

 

Freeman je zpět

Jeden z nejlepších prvních metařů celé MLB je zpět ve hře. Freddie Freeman se v pondělí představil poprvé v utkání od chvíle, kdy byl jeho přípravný proces pozastaven kvůli zánětu v již operovaném lokti. V tu chvíli se zdálo, že by nemusel stihnout začátek sezony. V utkání Braves proti Phillies však zvládl jednu pálku a vybojoval v ní metu zdarma, aby o chvíli později donesl domů jeden bod. Do základní sestavy pro Opening Day se s ním nyní počítá.

 

 

Šerif Paddack opět úřadoval

Chris Paddack vtrhl v loňské sezoně do MLB jako velká voda. Na nadhozu San Diego Padres se okamžitě stal největší personou a vypadá to, že nejinak tomu bude i letos. Padres mají potenciál být v tabulce výše než loni. A Paddack alias Šerif jim v tom může hodně napomoci. Loni odházel 26 startů s ERA 3.33.

V pondělí zasáhl podruhé do letošních jarních bojů. Výsledkem byly tři odházené směny proti White Sox. V nich neinkasoval, povolil jen dva odpaly a věnoval jednu metu zdarma. Hlášení strikeout se ozvalo jednou. Dohromady tak má v přípravě pět směn bez inkasovaného doběhu.

Letos by měla být jeho odpovědnost za výsledky klubu větší. Padres se totiž nechystají nijak limitovat jeho celkový počet odházených inningů. Pevně věří, že Šerif již vyzrál do role hvězdy!

 

 

Teheran debutoval za Angels

Museli jsme si na tenhle moment pár dnů počkat. Julio Teheran totiž zpočátku přípravy laboroval  s bolestí  podkolenní šlachy. Nyní se již vše natolik vylepšilo, že mohl v pondělí nastoupit ke své premiéře za LA Angels. K nim se dostal po zimním přestupu z Atlanty, kde strávil devět roků.

V zápase proti Cubs odházel dvě perfektní směny. To znamená, že nepustil ani jednoho pálkaře na metu. Nepovolil odpal, ani nedal metu zdarma. Dva ze šesti pálkařů pak poslal zpátky na lavičku po strikeoutech.

Teheran podepsal v Anaheimu smlouvu na jednu sezonu na částku $9MM. Podle posledního vývoje se zdá, že by mohl získat pozici jedničky v rotaci Angels a odházet tak Opening Day.

 

 

Happ a jeho první jarní homerun

Ian Happ z Chicago Cubs se poprvé v přípravě prosadil odpalem, který si to zamířil až za bariéru. Cubs i díky němu porazili Angels 9-4. Ian Happ ve třetí směně překonal nadhazovače Andělů, kterým byl Matt Andriese.

Pro Happa je to velmi důležitý moment. Nerad by se totiž stejně jako loni ocitl první půl sezony na farmě. Zatím to vypadá, že by tomu tak letos být nemělo. Happ má po 13 jarních pokusech na pálce průměr .385 a OPS 1.050.

Že by do vnějšího pole Cubs měl mít cestu, naznačoval již během druhé poloviny loňské sezony. Od svého povolání do hlavního týmu na konci července nastoupil v 58 zápasech a trefil 11 homerunů, připsal 30 RBI a dosáhl na OPS .898.

Sestava vnějšího pole Cubs je ovšem poměrně značně vyrovnaná. Výhodou Happa je skutečnost, že se zvládá stavět na pálku z obou stran (tzv. switch hitter). Vnější pole by tak mohlo nakonec mít podobu: Kyle Schwarber (LF), Ian Happ (CF) a Jason Heyward (RF). Ovšem v těsném závěsu jsou i Albert Almora Jr. a Steven Souza. Manažer David Ross má z čeho vybírat.

 

 

Pondělní výsledky:

Tampa – Baltimore 3:3

Boston – Detroit 11:11

Minnesota – St. Louis 1:6

Miami – Washington 2:3

Pittsburgh – Toronto 0:4

Angels – Cubs 4:9

San Diego – White Sox 3:1

Dodgers – Cincinnati 2:6

Cleveland – Texas 2:3

San Francisco – Arizona 8:1

Colorado – Seattle 9:6

Philadelphia – Atlanta 6:4

Cubs – Oakland 2:5

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..