Buchter zařazen na soupisku Angels

ryan buchter

Kluby mohou i v pozastavené sezoně provádět transakce v rámci svých soupisek. Každý tým má 40 určených mužů, které může během sezony využívat. Mezi ně byl dnes pro Los Angeles Angels zapsán levoruký nadhazovač Ryan Buchter.

Jelikož byly všechny pozice ve ‚čtyřicítce‘ již obsazeny, musel být jeden hráč vyškrtnut. V takovém případě musí být dán k dispozici na takzvaný waiver, kde se o jeho služby mohou přihlásit ostatní kluby. Dotčeným hráčem se stal pravák Taylor Cole. Pokud žádný z týmů neprojeví o jeho služby zájem, může následovat přeřazení na farmu. Cole má k dispozici ještě jednu opci (na počátku kariéry mají hráči tři) pro přeřazení do nižší ligy.

 

Buchter = stabilita

Zpět k Buchterovi. Ten v posledních letech patří mezi nejspolehlivější leváky v bullpenech MLB. To dokazuje jeho ERA v posledních čtyřech ročnících. Posuďte sami. V sezoně 2016 házel za San Diego (67 zápasů a ERA 2.86), v roce 2017 působil u Padres a v Kansasu (71 zápasů a ERA 2.89) a poslední dvě sezony tvrdil muziku v bullpenu Oakland Athletics (2018: 54 zápasů, ERA 2.75 a 2019: 64 zápasů a ERA 2.98).

Již z tohoto krátkého výčtu je patrné, že Buchter je opravdu třída. Lepší výsledky má pochopitelně proti levákům na pálce, ale ani proti pravákům to není úplně zlé. V každém případě se nejedná o vyloženého specialistu jenom na leváky na pálce, což je směrem k letošní sezoně jenom dobře. Zavedeno je totiž nové pravidlo, že nadhazovač, který nastoupí z bullpenu, musí čelit alespoň třem pálkařům, nebo dokončit inning. Tím se omezí taktizování, kdy kluby zaměstnávají specialisty vyloženě na jednoho pálkaře. Buchter mezi takové ale nepatří.

Buchter se ukázal v dobrém světle během zkráceného kempu. Během pěti odházených směn neinkasoval ani jeden doběh. K Angels se dostal poté, co mu v Oaklandu vypršela smlouva a dostal se na volný trh.


Titulní foto:  twitter @Padres

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..