Boston, Dodgers, Hlavní články, Minnesota

Betts a Price jdou k Dodgers! Verdugo do Bostonu! Maeda patří Twins!

Tak a je to tady! Trejd, na který jsme čekali, ale věděli jsme, že se stane. Nakonec se zapojily tři kluby. Mookie Betts a David Price se stěhují z Bostonu do týmu Los Angeles Dodgers.

Vzhledem k tomu, že se jedná o tzv. blockbuster (opravdu velký obchod), není s podivem, že výměna obsahuje celou řádku doplňujících podmínek a je do ní zapojen ještě třetí klub – Minnesota Twins. Dodgers v separátním trejdu navíc ještě provedli návazné kroky a vyměnili Joca Pedersona k Angels (o tom si napíšeme v jiném článku).

 

Pomůže Betts k titulu?

Mookie Betts je pochopitelně absolutní superstar. Umí pálit, je rychlý na metách a má nepřekonatelnou defenzivní hru. Jedinou vadou na kráse této výměny je skutečnost, že má platný kontrakt již jen na tuto sezonu a ten bude stát Dodgers $27MM. ‚Modří‘ se tak jednoznačně posouvají do módu: ‚Letos už to musíme vyhrát!‘

Ze strany Bostonu byla tato výměna motivována hlavně dvěma faktory. Nový generální manažer Chaim Bloom dostal od vedení jasné zadání. Dostat platový rozpočet pod úroveň Luxury Rate, která je pro letošní rok $208MM. Za druhé tu byla skutečnost, že v tuto chvíli mohli Red Sox za Bettse inkasovat ještě velmi solidní náhradu. To se ve výsledku stalo.

 

Boston doplňuje mládí

Do Bostonu totiž putuje Alex Verdugo z LA, ale také Brusdar Graterol z Minnesoty. Oba dva jsou mladí hráči a jsou pod dlouhodobou kontrolou klubu. Oba dva jsou rovněž velmi talentovaní. Z tohoto hlediska se jedná o velice chytrý krok Red Sox směrem k budoucnosti.

 

Minnesota má vysněného nadhazovače

Do výměny se nakonec poměrně nečekaně, ale  velmi elegantně zapojila i Minnesota Twins. Ta obětovala mladého Graterola do Bostonu, aby ale od Dodgers získala kvalitní náhradu v podobě vytouženého hotového nadhazovače pro MLB. Kenta Maeda nebyl v LA spokojený se svým pracovním vytížením a zařazením na rozhraní rotace a bullpenu. Cítí se být startérem a dal to vedení Dodgers jasně najevo. V Minnesotě by se mu mělo přání házet od úvodů zápasů vyplnit.

To jsou, přátelé, úvodní informace. Pokud se naskytne časový prostor, pak se k tomuto velkému trejdu ještě během dnešního dne samozřejmě vrátím. Nyní je důležité vědět, že Dodgers se jasně přihlásili k ambicím letošní sezonu vyhrát a to, že hodlají aspirovat na úspěch, potvrdili i Twins. Red Sox naopak ukázali, že zahajují drobnou transformaci s výhledem na světlou budoucnost.


Titulní foto:  twitter @CBSSSportsHQ

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka