Boston, Dodgers, Hlavní články, Minnesota

Betts jde konečně k Dodgers! Fanoušci se dočkali

Byl to asi nejzajímavější trejd za poslední roky. Trvalo dohromady pět dní, než se vše vyjasnilo a nakonec Dodgers, Red Sox a Twins měnili za jiných okolností, než původně zamýšleli. Mookie Betts nyní patří Dodgers.

Z původně narýsovaného trojúhelníku mezi třemi kluby nakonec musely vzniknout dvě úsečky. Dodgers se vyrovnali na přímo s Bostonem a separátně provedli výměnu s Minnesotou. Výsledkem je fakt, že od nové sezony v modrobílých barvách uvidíme dva špičkové hráče. Vnější polař Mookie Betts a nadhazovač David Price jsou ústředními postavami celé výměny.

 

Boston bere tři hráče

Do Bostonu se nakonec stěhuje hned trojice hráčů. Alex Verdugo byl součástí již původně zamýšleného trejdu. Na tom se nic nemění. Dodgers ale nakonec museli přidat ještě dva hráče. Zejména talentovaný vnitřní polař Jeter Downs vypadá na velmi cenného hráče. Prakticky ihned se začalo hovořit o tom, že by to mohl být pro Boston nástupce Dustina Pedroi na druhé metě. Třetím hráčem je pak catcher Connor Wong.

Pro Boston je velmi důležitá ještě jedna věc. Z platu Davida Price se jim podařilo na bedra Dodgers převést rovnou polovinu. Tedy $48MM. To velmi pomůže snížit platový rozpočet a po zpracování všech změn se nyní Red Sox pohybují na částce $191MM. To je celých $17MM pod Luxury rate. Dostat se pod ní si před začátkem Offseason stanovili jako cíl. Nyní se nabízí dokonce možnost ještě na nějakou drobnou investici do nadhazovačů.

Z pohledu Bostonu se tedy nakonec jedná o dobrý obchod. Aktuální síla týmu se pochopitelně snižuje, ale směrem k dalším sezonám přišli velmi zajímaví hráči. Takový Jeter Downs se ihned stal nejlepším mladíkem celého systému Red Sox. Tak bídně na tom bostonští byli. Jeho vstup do MLB se dá očekávat někdy v průběhu sezony 2021.

 

Maeda a peníze pro Minnesotu

Druhou linií celé transakce byla výměna mezi Twins a Dodgers. V Minnesotě velmi stáli o startéra. Kenta Maeda přesně splňoval jejich představy. Angažmá se bude líbit určitě i jemu. V závěru minulého roku totiž vyjadřoval nespokojenost s tím, že ho Dodgers nevyužívají výlučně jako startéra. O to nebude muset mít v Minnesotě strach.

Twins poslali do Los Angeles nakonec dva hráče. Prvním z nich byl v minulém týdnu hojně skloňovaný Brusdar Graterol, kterého se v prvotní výměně Red Sox rozhodli nakonec ze zdravotních důvodů nechtít. Dodgers s tím nakonec problém neměli. Lékařské prohlídky jsou již komplet a není výhrad. Ke Graterolovi přidala Minnesota ještě jeden talent. Luke Raley to u Dodgers zná. Ti ho draftovali a v roce 2018 ho použili ke trejdu právě s Minnesotou. Do LA se tehdy stěhoval Brian Dozier.

Aby byly informace kompletní, dodejme, že Dodgers přispějí Minnesotě ještě částkou $10MM a na oplátku dostanou 67. pozici v letošním draftu.

Toť vše! Největší obchody letošní zimy máme pravděpodobně za sebou. Pokud tedy Cubs ještě někam nevymění Krise Bryanta.  A můžeme se začít soustředit na samotný baseball. Pomaličku nám startují Spring Trainingy. V přípravném centru se sešli již například hráči Mets. Do USA již odcestoval i Martin Červenka, který bude opět zkoušet štěstí v barvách Baltimore Orioles.

Play ball!


Titulní foto:  twitter  @Jared_Carrabis

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka