Co den v MLB dal: Trout a Bellinger jsou MVP! Smith do Atlanty! Cherington přebírá Pittsburgh!

Jsem tady. Tohle byl teda pátek. Je 21:25 a já teprve teď mám hotové všechny povinnosti a zbývá mi jediná. Připravit pro vás souhrn toho nejzajímavějšího dění za uplynulý den v MLB. Musím říct, že je jediné štěstí, že mě MLB opravdu baví, protože jinak bych se na to asi už vykašlal. Povinnost, nepovinnost. Dnes se podíváme ještě na vyhlášení posledních individuálních cen a rozjedeme také první velké přestupy této zimy! Jdeme na to!

 

Trout je prostě nejlepší!

  • Během dnešního dne vás určitě nemohla minout záplava zpráv o tom, kteří dva hráči se stali MVP (nejužitečnější hráč) sezony. Tak jen pro úplnost. V Americké lize se radoval Mike Trout. Kdo jiný, že? Jeho výkony přesahují veškeré generace a zdá se pravděpodobné, že sledujeme nejlepšího hráče všech dob. Určitě jednoho z nejlepších. Jeho nový manažer Joe Maddon například dnes prohlásil, že se v zákulisí baseballu jako bafuňář pohybuje již od roku 1981 a nikdy za tu dobu neviděl podobného hráče. On totiž takový asi opravdu neexistoval.

Trout má tak trochu smůlu, že hraje za neúspěšné Angels. Cenu MVP si odnesl již potřetí během své kariéry. Dvakrát (2016 a 2019) v oněch sezonách nezískali Angels více výher než proher. Mike Trout tak má na kontě stále jen 3 zápasy v Playoff a ty jsou již pořádně vousaté. Odehrály se v roce 2014. Něco mi ale říká, že v Anaheimu nastanou od příští sezony lepší časy. Celý manažerský a trenérský ansámbl, který se tam dává dohromady, vypadá opravdu impozantně a majitel klubu hlásí, že je připraven utrácet. Pokud jste připraveni utrácet a riskovat i vy, doporučuji již teď sázku na nějaký ten úspěch Angels v příští sezoně. Tohle přeci nejde dál.

Trout u příležitosti zisku ceny ohlásil, že je po zářijové operaci nohy v pořádku a brzy se vrátí k přípravě. Příští sezonu by tak měl zahájit včas a připraven na 100 %!

 

Bellinger! Tak mladý a už hvězda!

  • I v Národní lize zůstala trofej pro MVP v Los Angeles. Poprvé ve své krátké kariéře ji získal Cody Bellinger, když na cílové pásce předčil obhájce loňského prvenství Christiana Yeliche. Bellinger ocenění získal teprve ve 24 letech a můžeme se tak jenom těšit, co nám během své kariéry ještě ukáže. Letos to byla samá paráda. Jeho výkony na pálce se dají shrnout takto: .305/.406/.629, 47 homerunů, 115 RBI a 15 ukradených met!

 

Odorizzi a Abreu zůstávají věrní

  • Čtvrtek byl posledním dnem, kdy museli vybídnutí hráči zveřejnit svá stanoviska k předloženým Kvalifikačním nabídkám. Z desítky oslovených pouze dva návrh akceptovali a zůstávají tak i pro další sezonu pod smlouvou u současného klubu. Jake Odorizzi by tak měl opět házet za Minnesotu. Podpisem roční smlouvy si zajistil jistotu, že příští rok Kvalifikační nabídkou nebude postižen (tým, do kterého eventuálně odejde, nebude muset obětovat výběr v draftu). Na trhu také nebude tak velká konkurence elitních nadhazovačů jako letos a je tak větší šance, že získá hodnotnější kontrakt. Věk ho netlačí. Je mu na nadhazovače krásných 29 let. Předpokladem úspěchu příští zimu jsou samozřejmě dobré výkony za Twins.

Prakticky jisté pak bylo rozhodnutí Jose Abreu, který se několikrát během této sezony nechal slyšet, že nechce nastupovat za jiný klub než White Sox. Ti mu předložili nabídku a Abreu ji přijal. Další průběh vzájemného vztahu se tak může řešit v dalších měsících. Přijde dlouholetá smlouva? Abreu oslaví v lednu 33. narozeniny. Pár let tak před sebou ještě má.

Zcela podle očekávání pak nabídku odmítla a na volný trh zamířila sedmička hráčů: Madison Bumgarner, Gerrit Cole, Josh Donaldson, Marcell Ozuna, Anthony Rendon, Stephen Strasburg a Zack Wheeler.

 

Smith se stěhuje do Atlanty

  • Pokud jste dávali v minulých dnech pozor, pak jistě víte, že tu něco nesedí. Kvalifikačních nabídek bylo celkem deset. Sedm hráčů odmítlo a dva akceptovali. Jeden tedy chybí! Ano. Je tu totiž takový speciální případ a tím je Will Smith. V tuto chvíli již bývalý closer San Francisca. Ten se rozhodl nabídku také odmítnout, ale v tu chvíli byl již domluvený s Atlantou na podpisu nového kontraktu. Prakticky plynule tak přešel do služeb Braves, kteří ho podepíší na tři sezony za částku $39MM. Atlanta tak dává dohromady velice silný bullpen a sestavu pro závěry utkání.

Podle prvních zpráv nebude Smith zpočátku closerem týmu a bude mít na starosti set-up (pravděpodobně osmou směnu). Před ním by měl ještě tvrdit muziku Shane Greene a úplný závěr bude obstarávat bývalý kolega ze San Francisca Mark Melancon! Docela slušná sestava. Pokud jim vydrží zdraví, budou bullpenáři Braves hodně silní. Atlanta má na to, aby došla ještě dále než letos!

 

Získá Baez dlouholetou smlouvu?

  • Ještě na dvě sezony má platnou smlouvu s Chicago Cubs Javier Baez. To je ale ten pravý čas začít uvažovat nad tím, jestli by se nedala dosáhnout nějaká dlouhodobá dohoda. Je tedy fakt, že Cubs mají trochu napjatý platový rozpočet a nepůsobí momentálně jako klub, který by měl výkonnostně stoupat vzhůru. Nicméně do prvních pokusů o dohodu se pustili a dali tím najevo, že kolem Baeze chtějí nadále tvořit tým. Za poslední dvě sezony pálil Baez 63 homerunů a dosáhl na pálkařský průměr .286. Spolu s výbornou obranou je to prostě pohádková spojka.

Nutno ještě doplnit, že Cubs asi nenajdou prostor v rozpočtu na to, aby podepsali dlouhé kontrakty se dvěma hvězdami najednou. Tou druhou mám na mysli Krise Bryanta. Ten je každý den v médiích zmiňován jako kandidát k výměně. Tak uvidíme, jak tohle celé dopadne.

 

Zpravodajská přestřelka

  • A teď pár zpráv v rychlém sledu. Pokud se nepodaří Washingtonu udržet ve svém týmu Stephena Strasburga, budou volné prostředky v maximální možné míře vynaloženy na snahu získat jako náhradu Gerrita Colea ♣ Nadhazovač Jon Gray z Colorada je pěkně žhavé zboží. Brousí kolem něho hned několik zájemců. Největší zájem projevují rivalové ze San Diega, kteří chtějí v zimě nadhoz výrazně vylepšit. ♣ Edinson Volquez změnil své rozhodnutí ze závěru sezony. Tehdy chtěl s baseballem ve 36 letech nadobro seknout. Sezonu 2018 vynechal celou a letos zvládl jen 16 inningů. To vše kvůli zraněním. Nyní hlásí, že se pokusí o návrat do faremního klubu Texasu. Držíme palce!

Ve Philadelphii si pomalu připravují půdu na podpis dlouhodobého kontraktu s J.T. Realmutem. Tenhle catcher je prostě superstar. Kontrakt mu platí do konce sezony 2021. Od jejího začátku by mu mohl běžet nový kontrakt na 4-5 sezon s průměrnou roční hodnotou přes $20MM. ♣ Kenta Maeda dal Dodgers na vědomí, že není spokojen se svojí pozicí. Již druhý rok za sebou ho v LA během sezony přesouvali z bullpenu do role startéra a zpět. Maeda chce házet od začátků zápasů stabilně. ♣ Spojka Reds Jose Peraza pravděpodobně bude propuštěn. Cincinnati na tomto postu potřebuje rozhodně vylepšit. Cítím ve vzduchu, že se blíží dohoda s Didi Gregoriusem.

 

Cherington je vládcem Pittsburghu!

  • A na závěr ještě jedna dlouho očekávaná zpráva z Pittsburghu. Piráti mají konečně nového Generálního manažera. Stal se jím Ben Cherington, který nyní pracoval v Torontu. Cherington se ve světě MLB stal známým díky svému působení v pozici ředitele baseballových operací (obdoba generálního manažera) u Boston Red Sox mezi lety 2012 – 2015. Bylo to velmi rozporuplné období. Boston dokázal vyhrát Světovou sérii v roce 2013, ale v dalších třech letech skončil na posledním místě divize.

Cherington se proslavil především trejdem během ztracené sezony 2012. Tehdy odeslal k Dodgers trojici přeplácených hvězd a z platového rozpočtu Red Sox rázem zmizelo $262MM! Mohla tak začít cesta k budování týmu, který nakonec vyhrál v sezoně 2018. Za Cheringtona se do klubu dostali mladíci Benintendi, Devers nebo Eduardo Rodriguez. Cherington ovšem některé trejdy i totálně „projel“, a tak je takovou trochu rozporuplnou postavou.

V minulých dnech se nechal slyšet, že má zájem jít do klubu, kde bude moci pracovat od samého počátku. Pittsburgh bude představovat opravdu tvrdou výzvu. Klub je v totálním rozkladu, zatím nemá jako jediný manažera, disponuje dlouhodobě jedním z nejmenších rozpočtů v MLB a ani jeho faremní systém nepatří k nejlepším. V rámci MLB se řadí někam na konec druhé desítky. Tohle bude opravdu těžká štace!

 


Titulní foto:   twitter  @Tony_Eastside1

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments