Co den v MLB dal: Rendon přestupuje do Anaheimu!

Přesně čtrnáct dní mi to trvalo, než jsem se dokopal k napsání dalšího dílu zpravodajství z MLB. Každý den jsem se dušoval, že to stihnu a nestihl jsem. Každým dnem se s množstvím událostí zvyšoval můj dluh vůči vám a to je ta nejhorší situace. Myslel jsem si neustále, že veškeré zprávy dokáži dohnat, ale to prostě není možné. Offseason nabrala v posledních dnech naprosto šílené tempo a valí se na nás přestup za přestupem a podpis za podpisem.

Nedá se tedy dělat nic jiného, než udělat za posledními dvěma týdny tlustou čáru. Jedině tak se mohu vrátit do hry a vás do obrazu. Bohužel se nedostává času ani Štěpánovi, a tak se náš seriál o výkonech jednotlivých týmů zasekl již po třetím díle. Ani vylepšení webu se zatím nikam neposouvá a ani dva další projekty zatím nevypadají, že by se je podařilo brzy dodělat. Takže celkem deprese. Dělat zpravodajský web o MLB a být stále aktuální a kvalitní, je pro jednoho člověka zatraceně těžká práce. Pokud by mi tedy někdo chtěl pomoci právě s takovými věcmi, které se nemusí dělat denně, budu jedině rád, ale ať si to dopředu dobře rozmyslí. 🙂

Tak a nyní pojďme na nejdůležitější události středy a části čtvrtka. Jsme zpět!

 

Rendon na sedm let k Angels

 • Bum! Prásk! Třetí den týdne a třetí velký podpis. V pondělí se upsal Stephen Strasburg Washingtonu na sedm let. V úterý se Yankees dohodli na devítiletém kontraktu s Gerritem Colem. Ve středu přišel čas pro LA Angels. Anthony Rendon bude hrát od příští sezony s Mikem Troutem. Dle statistik nikdy Angels neměli tak dobrého třetího metaře, jako je Rendon. Tenhle tah potvrzuje skutečnost, že Angels chtějí minimálně do Postseason. Jejich zápasy v příští sezoně asi budu o něco více sledovat než doposud. Myslím, že následující předpokládaná sestava plus ještě nějaké posily bude stát za to.

 

 

Rendon se s Angels domluvil na smlouvě na sedm let a cenovka je $245MM. To znamená $35MM ročně a to je po Mikeu Troutovi druhý nejvyšší průměrný roční plat v celé MLB. Smlouva neobsahuje žádné opce a hráč má plnou ochranu před trejdováním. Celá Západní divize Americké ligy tak slibuje v příští sezoně parádní podívanou. Souboj Houstonu, Oaklandu, Angels a Texasu bude opravdu jiskřivý.

 

Kam až mohou dojít White Sox?

 • White Sox by měli v nadcházející sezoně zase o něco snížit rozdíl mezi nimi a týmy z Clevelandu a Minnesoty. Poté, co si zajistili služby catchera Yasmaniho Grandala a prodloužili spolupráci s Jose Abreu, přicházejí na řadu další tahy. V noci z úterý na středu se White Sox podařilo získat trejdem z Texasu pravého polaře. Nomar Mazara odehrál za Rangers čtyři sezony a přesto, že dostával hodně šancí, pálkařsky očekávání nenaplnil. Jeho kariérní OPS+ je 96, což je tedy pod ligovým průměrem. White Sox mají však outfield velice špatný, a tak jim nemůže angažmá 24letého hráče, který je ještě dva roky pod kontraktem za arbitrážní cenu, nikterak uškodit. A třeba Mazara konečně ve společnosti dalších nadějných mladých hráčů ožije.

 

Cubs vyčkávají, co se stane okolo nich

 • Vyčkávací strategii zatím tuto zimu praktikují sousedé White Sox. Klub Chicago Cubs se zatím nezúčastnil žádného závažnějšího přesunu. Vyměnila se sice sestava trenérů, ale klub ohledně hráčských angažmá vyčkává. Zprávy jsou takové, že klub má zdravé jádro a není potřeba se hnát do nesmyslných závodů v přeplácení těch největších hvězd. Vedení se spíš chystá tým doplnit o hráče, kteří budou k dispozici v pozdní fázi Offseason za nižší ceny. Ruku v ruce se strategií, kterou si pracovně nazývám „Uvidíme!“, jde i fakt, že klub nechce tuto zimu jednat o případném prodloužení kontraktu s klíčovým hráčem. Anthony Rizzo bude hrát v roce 2020 za $16.5MM a na sezonu 2021 má ještě klub opci za stejnou sumu. Dál se zatím Cubs nedívají. V posledních letech měly jejich výkony sestupnou tendenci, takže budeme sledovat, jestli se podaří kurz zvrátit. S tím jak v divizi posilují Reds a velmi silní budou i Cardinals a Brewers, se nedá očekávat pro Cubs vůbec jednoduchá sezona.

 

Situace na volném trhu

 • Vřele vám doporučuji si mezi oblíbené stránky přidat tyto dvě (MLB Czech už tam doufám máte): přehled všech transakcí v Offseason a přehled všech volných hráčů. Obě stránky můžete všemožně filtrovat a jsou vždy těžce aktuální. Informace se tam objevují prakticky ihned po uveřejnění kontraktu či výměny. Na celém internetu nemáte šanci najít nic lepšího. Za to vám ručím! Když se mezi volnými hráči zaměříte pouze na catchery, zjistíte, že těch kvalitních a ještě nepodepsaných již moc nezbývá. Nejlepším a stále volným je pak Robinson Chirinos, který letos chytal ve službách Houstonu. I přes svůj poměrně vysoký věk (aha, je mladší než já) vyvolává velký zájem mezi kluby. Ví se o zájmu Detroitu, Houstonu, Cincinnati, Texasu a Angels.

 

Twins potřebují nadhoz! Budou trejdovat?

 • Minnesota Twins zatím úplně nedokázala zacelit trhliny ve své rotaci po odchodu několika startovních nadhazovačů. V tuto chvíli mají Twins na soupisce pouze duo Jose Berrios a Jake Odorizzi. Myšleno tedy z prověřených a zkušených hráčů. Vzhledem k tomu, že mají Twins poměrně značné ambice, zdá se to být málo. Ano, připraven je ještě Michael Pineda, ale ten bude ještě na začátku sezony sedět. Za doping dostal totiž dlouhý trest. Twins se samozřejmě velmi snaží zlákat zejména Madisona Bumgarnera, ale nemusí to vyjít. Pak by přišel na řadu záložní plán a muselo by se jít do trejdů. Jako dobrý „artikl“ na výměnu se jeví Eddie Rosario, který hraje v levém poli a má slušnou pálku. O jeho služby se údajně zajímá celá řada klubů. Jeho přesun do jiného týmu by mohl Twins zajistit nějakou zajímavou náhradu pro nadhoz.

 

Arenado není v Coloradu spokojen

 • Trochu překvapivé zprávy přicházejí z Colorada. Novináři tvrdí, že Nolan Arenado, který před letoškem podepsal smlouvu na sedm let, není spokojen s kvalitou týmu ani předváděné hry a nebránil by se tomu, odejít hrát do týmu, který má vyšší ambice. Co jsem tak četl, Dodgers by měli zájem. Důležité je vzpomenout jeden zásadní fakt. Arenado má sice dlouhou smlouvu, ale je do ní zabudována jedna opce. Ta Nolanovi umožňuje po sezoně 2021 ze smlouvy odstoupit a odejít na volný trh. Rockies tak musejí být obezřetní a i právě proto jsou prý ochotni naslouchat nabídkám jiných klubů. Trejd takovéhoto hráče by ovšem vyžadoval opravdu nebývalou náhradu.

 

Kde bude restartovat kariéru Betances?

 • Dellin Betances patří k nejlepším relieverům posledních sezon a nyní je volným hráčem. To se mu přihodilo v nepravý moment. Díky zraněním totiž letos zvládl jen jeden zápas za Yankees a ten ještě skončil přetrženou achilovkou. Pokud se však dá Dellin zdravotně do pořádku, bude představovat velmi zásadní zbraň pro kterýkoliv bullpen. Zájemci se zatím objevují trochu pomaleji, ale již tu nějací jsou. V posledních dnech se hovoří o zájmu Minnesoty, Philadelphie a NY Mets. Jednoletá smlouva na zkoušku se může stát ternem.

 

Calhoun a jeho homeruny! Komu budou říkat pane?

 • Kole Calhoun se stal na konci listopadu za $14MM pro Angels příliš drahým hráčem. Majitele nepřesvědčilo ani jeho letošních 33 homerunů. V pravém poli Angels dozrává zdatná náhrada, která příští rok předvede velké věci. Na to vemte jed! Jo Adell by byl Calhounem blokován a vzhledem k chystaným velkým nákupům se uvolnění celkem velké sumy peněz velmi hodí. Calhoun pak pochopitelně na volném trhu vyvolává poměrně velký zájem ostatních klubů. Hovoří se o zájmu minimálně z Toronta, Cincinnati, Milwaukee či Miami! Já osobně si myslím, že Calhoun by stál za utracené peníze i z pohledu Clevelandu.

 

Lindor stále předmětem spekulací

 • Ještě ke Clevelandu. Stále neutuchají spekulace o tom, že Indians vedou seriozní jednání s Dodgers ohledně možné výměny Francisco Lindora. Pokud to myslí Dodgers opravdu vážně, pak budou muset vysázet na stůl opravdu pořádný balík hráčů. Cleveland tento rok ještě nic k obchodu nenutí, takže mohou požadovat opravdu hodně. Součástí balíku by zcela jistě musel být například Gavin Lux. Já osobně si myslím, že tohoto trejdu se letos nedočkáme, ale určitě si o něm ještě hodně přečteme.

 

Oberg zůstává v Coloradu

 • Jeden z nejlepších relieverů Colorada posledních dvou sezon Scott Oberg se s Rockies dohodl na další spolupráci. Smlouva bude uzavřena  na tři sezony za částku $13MM. Smlouva obsahuje i výkonnostní bonusy a její celková hodnota tak může být až dvojnásobná. Oberg byl letos excelentní za 56 směn udržel ERA 2.25. V srpnu nicméně jeho sezonu ukončila krevní sraženina v paži. Rockies pravděpodobně vyhodnotili situaci jako nikterak zdraví ohrožující a chtějí ve spolupráci pokračovat. Oberg by se mohl stát hlavním closerem týmu.

 

Blue Jays vylepšují rotaci

 • Toronto dalo před letošní zimou do světa jasně vědět, že chce přivést dobré nadhazovače. Blue Jays se tak objevují ve spekulacích prakticky u každého známého jména na trhu. Hned zkraje přestupového období se jim povedlo z Milwaukee přivábit Chase Andersona a nyní si připisují druhé získané větší jméno. Do Kanady míří Tanner Roark, který se dohodl na dvouleté smlouvě za $24MM. V uplynulé sezoně se představil nejprve v dresu Cincinnati a konec sezony strávil v Oaklandu. Roark ve svých předchozích působištích platil za nadhazovače doprostřed rotace, ale v Torontu to zatím vypadá klidně na druhou pozici. Uvidíme, koho Jays ještě zlanaří.

 

Lindblom a jeho návrat

 • Kluby neloví jen na americkém území. Velmi často se taky stává, že zaujme nějaký nadhazovač, který odešel před pár lety do Asie a tam se mu dařilo. To byl třeba případ Miles Mikolas a St. Louis v roce 2018. Nyní se do USA vrací další nadhazovač. Josh Lindblom předvedl v korejské lize fantastickou sezonu. Ve 194 směnách si dokázal udržet ERA 2.50 a to zaujalo celou řadu klubů. Lindblom se v MLB přitom objevil naposledy v dresu Pittsburghu v sezoně 2017 a to jako reliever. Nyní ho však do sestavy jako startéra zamýšlí Milwaukee, které připravilo tříletý kontrakt na více než $9MM.

 

Bullpen Dodgers 

 • Dodgers potřebují posílit zejména svůj bullpen, který byl letos trochu slabinou. Velký krok k tomu udělali ve středu, kdy se dohodli na smlouvě s hráčem, který v roce 2018 naprosto exceloval a letos výkonnost trochu ztratil. Blake Treinen byl před pár dny vyřazen ze soupisky Oaklandu, a tak mu nic nebránilo v tom, aby akceptoval nabídku Dodgers na jeden rok a $10MM. Tohle, si myslím, bude trefa do černého!

 

Pittsburgh hledá partnera pro obchod

 • Pittsburgh je v takové situaci, že nevyměnit tuto zimu jejich nejlepšího hráče by byl hřích. Starling Marte navíc jasně dal najevo, že ač Pittsburgh miluje, rád by si zahrál o trochu víc než poslední místo v tabulce. A to se mu v Pittsburghu při vší úctě příští rok určitě nepovede. Zajímavou spekulací může být fakt, že Marte by se pravděpodobně velmi dobře hodil do sestavy San Diega, které svůj outfield již tuto zimu vylepšilo příchody Grishama z Milwaukee a zejména Tommyho Phama z Tampy. Pokud by k nim přišel ještě Marte, vypadalo by to docela dobře. Padres mají vynikající faremní systém, takže mají Pittsburghu co nabídnout!

 

Vrátí se Lowrie do Oaklandu?

 • Jed Lowrie přicházel minulou zimu jako jeden z nejlepších hitterů ligy do New Yorku. Za Mets však kvůli zranění kolene nastoupil jen osmkrát na pálku a nepředvedl ani jeden odpal. Mets mu i tak vyplatili $10MM. Tu stejnou sumu se jim již nechce příští rok platit, a tak hledají možnost výměny. Jako zájemce se hlásí Oakland Athletics. Právě od nich k Mets Lowrie přestupoval. Na druhé metě mají nyní Athletics trochu prostoru, než se zapracuje velký talent Sheldon Neuse. Lowrie by se tak do týmu hodil.

 

Klubera lákají Angels

 • Angels potřebují vylepšit svůj nadhoz. Na trhu se jim zatím podařil jeden úlovek. Z Baltimoru přišel Dylan Bundy. To je pochopitelně málo. Angels mají peníze, majitelé jsou ochotni výrazně utrácet, cíle tak nejsou malé. Mezi jeden z terčů se zařadil Corey Kluber z Clevelandu a pokud by Andělé nabídli něco smysluplného na oplátku, dovedu si představit, že tenhle trejd vyjde. Kluber letos odházel jen sedm zápasů, než si zlomil ruku. Od Postseason 2018 pak jeho výkony nebyly nijak přesvědčivé. Indians by navíc potřebovali uspořit nějaké peníze. Během této sezony se jim podařilo do ligy vytáhnout další mladé hráče. Tohle by zkrátka dávalo smysl.

 

Dvě posily pro Mets! Chystá se trejd?

 • Rick Porcello se domluvil na jednoletém kontraktu s New York Mets. Ti den předtím podepsali i dalšího volného hráče. Tím je Michael Wacha. Počet nadhazovačů schopných zahájit zápas je nyní u Mets na čísle šest. To nasvědčuje tomu, že by si Mets mohli připravovat zdroje k nějakému význačnému trejdu. Mets by potřebovali na soupisku dostat jednoho hodně dobrého catchera.

 

Ryu má na vybranou

 • Hyun-Jin Ryu bude v tuto chvíli asi prioritou pro podpis ze strany Dodgers. Ti nezískali ani jednoho z trojice Stephen Strasburg (Nationals), Gerrit Cole (Yankees) a Anthony Rendon (Angels). Na nadhozu tak není důvod se nevrátit k osvědčenému jménu Ryu. To ale nemusí vyjít. V mezičase měl totiž možnost hráč a jeho agent jednat s dalšími týmy. A ač se třeba Cardinals tváří, že je vývoj na trhu příliš nezajímá, tak ke trojici Flaherty, Mikolas a Dakota Hudson určitě další jméno potřebují. V jejich hledáčku by měl být právě Ryu.

 

Hader má příliš velkou hodnotu

 • Milwaukee si může, pokud bude chtít, vylepšit výrazně svoji soupisku. Stačí k tomu jediné. Naslouchat zájmu některých klubů o svého elitního relievera. Josh Hader se ve 25 letech a tři roky před vypršením kontraktu za arbitrážní částky stal předmětem zájmu Yankees, Dodgers a Mets. Nabídka ze strany těchto klubů by však musela být tak dech beroucí, že si to ani neumím představit. K tomuhle obchodu na 99 % nedojde.

 

Gardner bude pokračovat u Yankees

 • Fandové Yankees mohou být v klidu. I třináctou sezonu v řadě uvidí na soupisce svého oblíbeného týmu jméno Brett Gardner. Ten se právě dnes dohodl s Yankees na podmínkách nového kontraktu. Vyplaceno mu bude $12.5MM a je zde i opce na sezonu 2021 na částku $10MM. Gardner za 12 sezon odehrál za Yankees již 1499 zápasů v základní části. Hned ten další tedy bude jubilejní.

 

Detroit získal catchera

 • Naopak u Yankees již nebude pokračovat catcher Austin Romine, který se z volného trhu vydává jinam. Jeho služby si vybrali Detroit Tigers, kteří jsou připraveni mu za následující sezonu vyplatit $4.1MM. V Detroitu by se Romine měl stát jedničkou za domácí metou. To bude platit do té doby, než dozraje Jake Rogers, který platí za velkou naději Tigers.

 

Další krůček pro Miami

 • Poměrně zajímavý drobný nákup realizovali Miami Marlins. Do svého bullpenu přivádějí hráče, kterému nebyla prodloužena smlouva u Dodgers. Yimi Garcia se letos představil v 62.1 směn a zaujal zejména dobrým poměrem K/BB (66/14). Tenhle nákup přesně koresponduje se strategií Marlins v posledních letech, kdy sestavují svůj nadhoz z méně známých jmen, ale již letos slavili první drobné úspěchy. Myslím, že by Marlins mohli v příští sezoně poskočit zase o krůček dopředu.

 


Titulní foto:  twitter  @mlbtraderumors

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments