al east
Hlavní články, Sázkařské analýzy

Co nás čeká, jak to dopadne: AL East

Začátek nočního utkání mezi Washingtonem a Yankees již doslova klepe na dveře, a tak ještě rychle spěchám s analýzou AL East. Podíváme se na šance jednotlivých týmů a na to, co se podle mého vyplatí vložit na tikety.

 

AL East neboli Východní divize Americké ligy má dle všeho jasného favorita a tím jsou samozřejmě Yankees. Ti loni zakončili 10 let bez zisku výhry ve Světové sérii a to je na tento slavný klub příliš. Letos tak udělají vše pro to, aby se tato skutečnost změnila.

Yankees angažovali Gerrita Colea z Houstonu za rekordní sumičku a vyladili tak svůj nadhoz, který je loni trápil. Kariéru naopak ukončil CC Sabathia. Yankees ovšem disponují i skvělým bullpenem, který je dle projekcí Fangraphs hodnocen jako vůbec nejlepší v celé MLB (WAR 2.0). Není tak divu, že na výhru Yankees v divizi si v příliš atraktivním kurzu zkrátka nevsadíte.

 

Kurzy na výhru v Divizi

 

Vaší pozornosti by ovšem neměl uniknout kurz na Tampu, která v minulých letech hodně čeřila vody. Jejich vedení sice opustilo několik chytrých mozků, ale strůjce neortodoxní hry přímo na hřišti, manažer Kevin Cash zůstává. Tampa může vytěžit z menšího počtu zápasů a také ze skutečnosti, že je zvyklá hrát před prázdnými tribunami.

Zdraví jsou pak i jejich nadhazovači a zejména Tyler Glasnow je zpět.

Ten měl loni fantastický start do sezony a až zranění mu sebralo možnost zápasit o Cy Young Award. Letos bude čekat na startéry jen zhruba 12-13 startů, a tak Tyler klidně může tuto trofej vyhrát. Připraveni jsou i Blake Snell a Charlie Morton. Navíc je tu opravdu skvělý bullpen.

Tampa navíc posílila i na pálce: Yoshi Tsutsugo, Jose Martinez, Manuel Margot a Hunter Renfroe. Citelněji by mohl chybět Tommy Pham. Naopak je tu stále zkušený Kevin Kiermaier. Pokud Tampa dokáže zvládnout přímé souboje s Yankees, má podle mého názoru cestu k výhře v divizi volnou.

 

Kurzy na výhru ve Světové sérii

 

Druhým týmem, který doporučím k vaší sázkařské pozornosti jsou Toronto Blue Jays. Vzhledem ke krátké sezoně i oni mohou při dobré shodě okolností uspět. Tým je stavěný tak, aby postupně dozrával a nějaký úspěch nakonec sebral. V neprospěch Toronta hraje snad jen kauza okolo jejich domácího stadionu. Kanadská vláda neudělila povolení hrát zápasy v Torontu, a tak to vypadá, že Jays budou kočovat po stadionech soupeřů. To může být náročné a i zdravotně riskantní. Kurz 28:1 je tak vzhledem k této okolnosti asi nedostatečný.

 

Naopak vás odrazuji od sázky na Boston.

 

Tam došlo k zemětřesení ve vedení klubu a v čele je nyní manažer s úkolem šetřit. Takže zatímco pálka Red Sox (s výjimkou odchodu Bettse k Dodgers) je ještě velmi solidní, pak nadhoz je doslova mizerný a vlastně ani nevím, kdo bude třeba pátým nadhazovačem. V zápasech Bostonu čekejte asi hodně divoké výsledky. Navíc byl odejit i manažer Alex Cora. Kurz na Boston tak vnímám jako velmi nadhodnocený.

Baltimore bude v této společnosti jen do počtu a vzhledem k tomu, že tyto týmy sehrají i spoustu zápasů s Mets, Phillies, Braves a Nationals, jsou podle mě prakticky bez šance.

Nebo myslíte, že ne?
0
Please leave a feedback on thisx

 

WAR pálky a nadhozu // zdroj: fangraphs.com

 

Závěr:

Z této divize rozhodně může vzejít celkový vítěz MLB. Zatímco kurz na Yankees mi atraktivní nepřijde, tak u Tampy už je to poměrně sympatických 20:1. Ani to ale není dost. K sázce bych tak doporučil za středně vysoký vklad výhru Tampy v divizi a Tylera Glasnowa na nejlepšího nadhazovače AL. Tato sázka je k dispozici za hezký kurz 15:1 na SazkaBet.

V jednotlivých zápasech se budu zaměřovat na Overy Bostonu a v zápasech Toronta budu sázet  jejich výhru v momentě, kdy budou outsidery.

Nezapomeňte sázet s rozumem a jen tolik, kolik si můžete dovolit prohrát.

 


Titulní foto:  twitter @Yankees

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka