Yordan Alvarez má bolesti v kolenech! Nebude chvíli hrát

Jak se letos povede Houstonu? Tým bude po skandálu s kradením nadhozů a ovlivněním sezony 2017 pod tlakem. Loni se za něj zaskvěl mladý Yordan Alvarez. Získal cenu pro Nováčka roku. Teď ho trápí bolesti kolen.

Alvarez velmi slušně oživil ofenzivu šampionů Americké ligy. Na ligové soupisce se přitom objevil až začátkem června. Do konce sezony pak stihl nastoupit do 87 utkání. Vzhledem k jeho silovému pojetí pálky to bylo v drtivé většině případů na pozici designated hittera (pozn. pálkař, který chodí na odpaly místo nadhazovače).

V jeho statistikách se do konce základní části objevilo 27 homerunů a 78 RBI. Toho dosáhl při úžasném průměru odpalů .313. Ukazatel OPS, který bere v potaz jak schopnost vybojovat metu zdarma, tak počet získaných met (stejnou váhu nemá jednometový odpal a homerun), se zastavil až na hodnotě 1.067. To vlastně říká, že Yordan Alvarez byl schopen vybojovat při každé účasti na pálce o něco více než jednu metu! Že se bavíme o naprosto elitním výkonu dokazuje fakt, že toto číslo bylo o 73 % výše než ligový průměr!

V celé MLB byli loni vlastně jen dva hráči, kteří se postavili alespoň 300krát na pálku a dosáhli vyšší hodnoty OPS. Byli jimi Christian Yelich (1.100) a Mike Trout (1.083)!

 

 

Potvrdí Alvarez svoji kvalitu i letos?

S napětím tak všichni očekáváme, zda tento 22letý Kubánec naváže na skvělé výkony i letos. Během přípravy to tak zatím úplně nevypadá. Alvarez zatím zasáhl do pěti utkání a při 12 pokusech trefil hit jen dvakrát. Jednou pak vystál metu zdarma.

Během úterý byl navíc škrtnut ze soupisky Houstonu pro utkání. Důvodem byly bolesti v koleni. Dnes poskytl nový manažer Astros Dusty Baker další informace. Alvarez zmešká několik dalších zápasů. Pravděpodobně to bude ještě minimálně celý víkend. Příčinou je bolest v obou kolenech. Můžeme si k tomu ještě říci, že Alvarez není rozhodně žádný drobeček. Podle oficiálně dostupných údajů měří 196 cm a váží 102 kg.

Vývoj budeme pochopitelně dále sledovat.


Titulní foto:  twitter @astros

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..